Zaawansowany Przewodnik po SEO opartym na produktach dla Sklepów Internetowych

sklepy eCommerce mają dwie podstawowe strategie wyszukiwania produktów w Internecie — kupuj reklamy lub poprawiaj rankingi wyszukiwania. Najbardziej opłacalną opcją jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Chociaż potrzeba czasu i wysiłku, aby organiczne wyszukiwanie działało dla Twojej firmy, kosztuje o wiele mniej długoterminowo niż płatna strategia reklamowa.

Skuteczne SEO koncentruje się na twoich produktach. Dlaczego? Ponieważ w większości przypadków ludzie, którzy są gotowi do zakupu - ludzie, którzy mają nadzieję, że znajdą Twoją witrynę-szukają produktów, których szukają. Jeśli ktoś szuka kremu do twarzy, nie będzie wpisywał w wyszukiwarkę "makijaż" lub "kosmetyki". Napiszą coś w rodzaju "krem do twarzy", "balsam do twarzy"," balsam do skóry " lub " maść do twarzy."Aby Twoje produkty pojawiały się w wynikach wyszukiwania, strony produktów muszą być oparte na konkretnych, zoptymalizowanych dla kupujących słowach kluczowych związanych z tym, co sprzedajesz.

Poniżej znajdziesz konkretne strategie, aby to osiągnąć i pomóc kupującym znaleźć Twoje produkty za pomocą wyszukiwania organicznego. Zablokuj czas każdego tygodnia, aby przepracować całą listę; będzie to warte czasu, który zainwestujesz.

Uwaga: ten przewodnik koncentruje się na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek opartych na produktach. Aby uzyskać podstawowe zasady SEO, przeczytaj dziesięć najlepszych wskazówek SEO dla sklepów eCommerce.

1. Boost local SEO

Local SEO koncentruje się w szczególności na pozycji dobrze w Twojej lokalizacji geograficznej. Niezależnie od tego, czy masz fizyczny sklep, czy sprzedajesz tylko online, prawie każda firma jest w jakiś sposób powiązana z lokalną społecznością. Możesz korzystać z lokalnych łańcuchów dostaw, oferować usługę osobistą lub specjalną opcję dostawy lub sprzedawać łatwo psujące się produkty na określone kody pocztowe. Gabinet masażu, który oferuje usługi i sprzedaje produkty online, potrzebuje silnego lokalnego SEO, aby pokazać się w wynikach wyszukiwania dla swoich idealnych klientów — osób w pobliżu, które potrzebują masaży.

osoba trzymająca telefon z Google Maps Otwarta

Kilka sposobów na poprawę lokalnego SEO to:

Zgłoś swoją stronę Google Moja Firma. Jest to pierwszy i najłatwiejszy krok, ponieważ dosłownie stawia Cię na mapie-Google Maps.

Umieść w witrynie słowa kluczowe specyficzne dla lokalizacji w tytułach stron, metaopisach, tekście alt obrazu i adresach URL.

Pisz posty na blogu skoncentrowane na Twojej lokalizacji.

Załóżmy, że wysyłasz miski dla psów w całym kraju, ale twoja baza znajduje się w Atlancie i chcesz stać się znany jako biznes w Atlancie. Oprócz żądania swojej strony Google, możesz:

Umieść zdjęcie swojej placówki na swojej stronie O i napisz:" the Atlanta production site where we make dog Bows " jako tekst alt.

Dołącz słowo "Atlanta"w adresie URL strony About i opisie meta.

Zrób tytuł strony dla swojej o stronie "Atlanta' s Best Source for Dog Bowls.”

Napisz posty na blogu, takie jak "jak produkujemy miski dla psów w Atlancie" lub " najlepsze Parki Dla Psów w Atlancie.”

Nie przesadzaj! Nie ma potrzeby umieszczania nazwy miasta na każdej stronie witryny; to będzie głupie i nienaturalne. Umieść go w kluczowych miejscach, w których ma sens kontekstowy, np. na stronie kontaktowej.

2. Zachęcaj do recenzji produktów

Recenzje pojawiają się w wynikach wyszukiwania i mają wpływ na to, które firmy Google wybiera do wyświetlania dla określonych zapytań. Sprawiają również, że ludzie częściej odwiedzają Twoją witrynę i kupują Twoje produkty.

Jak uzyskać więcej recenzji? Poświęć część swojego budżetu marketingowego na poszukiwanie opinii zarówno od obecnych, jak i nowych klientów. Kilka sposobów na to:

Wysyłaj e-maile do swoich klientów z prośbą o opinie. Dołącz linki, aby proces był jak najprostszy.

Kiedy wysyłasz produkty, Dołącz ulotkę lub kartę z prośbą o opinie. Ponownie, powiedz im dokładnie, gdzie się udać i jak przesłać recenzję.

Zaoferuj zachętę, taką jak jednorazowy kupon lub Darmowy prezent z zakupem w zamian za recenzję. Przegląd rozszerzenia rabatu ułatwia to - gdy klient opuści recenzję, rozszerzenie wysyła mu e-mail z kodem kuponu lub rabatem.

Gdzie należy skłonić klientów do pozostawienia opinii? Zacznij od Google Moja Firma i strony produktów na swojej stronie internetowej. Oceny w Google określają gwiazdki wyświetlane na Mapach Google i listę, która pojawia się dla Twojej firmy. Recenzje produktów w witrynie, które prawidłowo zawierają znaczniki schematu (Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat konfiguracji) mogą zwiększyć rankingi stron produktów w wyszukiwarkach i zwiększyć współczynnik konwersji.

Po ugruntowaniu pozycji w tych obszarach możesz wypróbować recenzje na platformach społecznościowych lub witrynach branżowych, takich jak Houzz.com lub WeddingWire.com.

We wszystkich przypadkach, im wyraźniejsze wskazówki, tym większa liczba i lepsza jakość recenzji otrzymasz. Nie chcesz, żeby ludzie po prostu klikali "pięć gwiazdek" i nic nie pisali. Chcesz, aby opisali, jak bardzo cieszą się Twoją firmą, usługami lub produktami. Zachęć klientów do napisania co najmniej dwóch zdań, ale więcej jest jeszcze lepsze!

Jakkolwiek zachęcasz do recenzji, nie udawaj ich. Oszuści w końcu się dowiedzą, a negatywny wpływ na Twoją markę może być nieodwracalny.

3. Efektywnie używaj słów kluczowych

Zwróć uwagę na te szczegóły, aby zmaksymalizować użycie słów kluczowych i zwiększyć ruch na stronach produktów:

Urozmaicaj swoje słowa kluczowe

Każda strona produktu powinna koncentrować się na innym słowie kluczowym. Jeśli poświęcisz wiele stron temu samemu słowu kluczowemu, będziesz konkurować ze sobą, a twoje rankingi w wyszukiwarkach ucierpią.

Jeśli każda strona Twojego sklepu z odzieżą e-commerce mówi "Koszule Męskie Na sprzedaż" w tytule, Google może pomyśleć, że wszystkie Twoje strony sprzedają to samo. Nadaj każdej stronie konkretny tytuł z odpowiednimi słowami kluczowymi.

Nie wypychaj słów kluczowych

Celem nie jest wypełnianie stron słowami kluczowymi. Innymi słowy, nie rób tego.:

"Mamy na sprzedaż Koszule męskie. Spójrz poniżej na męskie koszule, które są najlepsze dla Ciebie. Posiadamy wszystkie rozmiary i kolory koszul męskich.”

Widzisz problem? To nie brzmi naturalnie. Google wie, jak wywęszyć farsz słów kluczowych i może to zaszkodzić twoim rankingom. Nie rób tego. To nie działa. Jest lepszy sposób:

Strategicznie umieść słowa kluczowe

W stosownych przypadkach dodaj główne słowo kluczowe do nagłówków sekcji, tytułów stron, metaopisów, adresów URL, tekstu alternatywnego i zawartości strony. I rozważ użycie kilku wariantów. Jeśli twoim docelowym słowem kluczowym jest "T-shirt z flagą Teksasu", możesz również dołączyć "T-shirt z flagą Teksasu" i " tee z flagą Teksasu.”

Skorzystaj z nagłówków

Na każdej stronie powinien być tylko jeden tag H1 — w ten sposób Google określa, o czym jest Twoja strona. W przypadku stron produktów będzie to nazwa produktu. Dla stron kategorii będzie to nazwa kategorii.

Załóżmy, że sprzedajesz określony rodzaj odzieży sportowej. Dobrym nagłówkiem strony kategorii byłoby "koszulki siatkarskie USA Women' s Volleyball."Widzisz, jakie to konkretne? Nie tylko koszulki siatkarskie-siatkówka kobiet. I nie tylko siatkówka kobiet — USA women ' s volleyball.

Porównaj to z mdłymi, martwymi nagłówkami na zbyt wielu stronach produktów eCommerce, takich jak "produkty" lub "odzież do siatkówki."Przeciętna osoba prawdopodobnie nie użyje słowa "odzież" podczas wyszukiwania w Internecie. Zamiast tego będą używać słów takich jak" koszule " lub " koszulki."Nie używaj żargonu branżowego w swoich nagłówkach. Używaj słów przeciętni ludzie – twoi kupujący-używają.

Napisz szczegółowe opisy produktów

Wiele stron produktów jest zbyt krótkich. Niektórzy po prostu wymieniają nazwę produktu i nic więcej — jest to straszne dla SEO.

Opisz swój produkt za pomocą terminów, których ludzie będą szukać. Ponownie szczegóły, takie jak rozmiary koszul, rozmiary serwowania, rodzaje tkanin, numery modeli, klasy jakości i rodzaje składników, pomagają kupującym znaleźć Twoje produkty i ostatecznie zdecydować się na ich zakup.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat pisania opisów produktów, które zwiększają sprzedaż?

Dowiedz się, jak wykorzystać sztukę psychologii w opisach produktów.

Dodaj słowa kluczowe do wszystkich obrazów

Każda strona produktu powinna mieć zdjęcie. Jeśli sprzedajesz książkę, dołącz zdjęcie okładki. Jeśli sprzedajesz usługę, Dodaj zdjęcie swojego personelu w akcji.

Słowa kluczowe można dodać w dwóch miejscach: tekst alternatywny i nazwa obrazu. Tekst Alt opisuje obraz. Co to za zdjęcie? Co nam pokazuje ta infografika? Ponieważ jest on również używany przez czytniki ekranu do "czytania" obrazu osobom z wadami wzroku, upewnij się, że tekst alternatywny nie zawiera po prostu listy słów kluczowych. Powinno to być dokładne przedstawienie tematu.

Dołącz również słowa kluczowe w nazwach obrazów. Nie nazywaj swojego obrazka " img34546.jpg " lub " produkt1035.gif. Koszulka damska "Call it" - niebieska.8oz-jogurt-truskawka.jpgpng, " lub " Nisha-personal-trainer..jpg”

Wszystkie te małe ulepszenia sprawiają, że Google jest krystalicznie jasne, co sprzedaje każda ze stron produktów i kategorii.

4. Tworzenie stron produktowych wokół słów kluczowych

Co to jest intencja słów kluczowych? Kiedy ktoś szuka w Internecie, sposób, w jaki fraza ich wyszukiwania może dać wskazanie, gdzie są w procesie zakupu. Ktoś, kto pisze "jak schudnąć", prawdopodobnie nie jest gotowy na zakup konkretnej rzeczy i może nie do końca wiedzieć, czego szuka. Ale ktoś poszukujący "osobistych trenerów w pobliżu mnie" wyraźnie szuka kogoś do robienia interesów. Wiedzą, czego chcą i aktywnie poszukują.

Podczas tworzenia stron produktów zastanów się, jak nagłówki, tytuły stron, tekst alternatywny, meta opisy i adresy URL korelują z wyszukiwanymi terminami o dużej intencji kupującego.

Kluczem jest tu specyfika. Im bardziej konkretny jesteś, tym bardziej prawdopodobne jest, że odpowiedni kupujący znajdą Twoją stronę. Tak, może to oznaczać m.in. numery modeli, smaki lub rozmiary. Strony produktów i kategorii powinny być tak specyficzne.

Informacje te powinny pojawiać się na każdej stronie produktu, a najbardziej definiujące szczegóły powinny znajdować się w tytule produktu.

5. Opracowanie strategii treści

Celem Google jest dostarczanie użytkownikom najlepszych, najbardziej odpowiednich treści. Kiedy regularnie publikujesz wysokiej jakości treści, które spełniają potrzeby odbiorców, pokazuje to Google, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i masz wiele do zaoferowania.

W większości przypadków najlepiej zacząć od rozwiązania problemów i odpowiedzi na pytania.

Uwielbiam nabiał, ale mój lekarz mówi, że muszę ciąć. Co mogę zrobić?

wneMhxr5SHXET7Vs